Co może oznaczać pojawianie się krwi raz na jakiś czas przy wypróżnianiu?

Witam. Od pewnego czasu zmagam się z pewnym niepokojącym mnie problemem. Raz na jakiś czas zdarza się, że podczas wypróżniania wydałam z siebie również krew. Nie znajduje się ona w kale, ale jakby „osobno”. Po raz pierwszy zdarzyło mi się to pół roku temu, obecnie zdarza mi się raz na kilka miesięcy, zwłaszcza przy większym stresie. Dwa miesiące temu robiłam z tego powodu kolonoskopię, ale wszystko wyszło prawidłowe. O czym to może świadczyć? Pozdrawiam

Witam. Jedną z częstszych przyczyn mogą być zaparcia. Twardy stolec uszkadza śluzówkę jelita, co powoduje krwawienie. W takich przypadkach wskazana jest dieta bogata w błonnik np. płatki owsiane, śliwki i morele suszone lub morele świeże, jabłka, dużo warzyw i owoców i oczywiście duża ilość płynów. Inną częstą przyczyną mogą być hemoroidy, szczelina odbytu. Nie mogę wykluczyć innych przyczyn. Wskazana jest wizyta u lekarza.