Co może oznaczać silne kłucie w klatce piersiowej?

Witam, mam 24 lata. Jakiś tydzień temu w nocy dostałam napadu silnego bólu w okolicy mostka, który promieniował aż do pleców. Ból był na tyle straszny że kuliłam sie na kafelkach w kuchni nie mogąc złapać tchu, do tego dreszcze i uczucie gorąca. Mój chłopak musiał otworzyć okno w kuchni bo brakowało mi powietrza. Miałam także mdłości na przemian z uczuciem biegunki. Wszystko to trwało około 2 godzin. Strasznie się trzęsłam, przez ten czas wzięłam 2 Ibupromy. Nie mgołam wstać i sie wyprostować, miałam wrażenie że zaraz strace przytomność, ale bałam się wezwać karetke. Po 2 godzinach powoli mi przeszło. Wczoraj sytuacja się powtórzyła ale łagodniej. Mam nadzieje że to nie jest początek czegoś grozniejszego. Warto nadmienić że obie te sytuacje miały miejsce po stosunku, być może przemęczenie, sama nie wiem.

Lek. Michał Lenard

Pani objawy wymagają zgłoszenia się do lekarza w celu dokładnego badania, diagnozy i leczenia. Pozdrawiam!