Silne uciski w mostku i klatce piersiowej

Witam co to moze byc gdy czasami mam straszne silne uciski w mostku w klatce piersiowej jest to straszny i nagły bol jakby mi ktoś stanął na klatkę piersiowa na mostek za chwile czuje jakby odrealnienie mam wrażenie ze zemdleje duszno mi kręci mi sie w głowie, robiłam badania echo serca, holtera,ekg próbę wysiłkowa i wszystko ok , po ataku zaczynam sie cała trząść dziwnie sie czuje jakbym nie wiedziała co sie ze mna dzieje serce szybciej wali , boli głowa czasami szum w uszach

Szanowna Pani,

Jeśli dolegliwości w postaci bólu pojawiają się po wysiłku, to ich przyczyną mogą być mostki mięśniowe nad tętnicami wieńcowymi. Mostki mięśniowe są pasmami mięśniowymi przebiegającymi nad odcinkiem nasierdziowm tętnicy wieńcoej, w czasie skurczu mięśnia sercowego mogą powodować zwężenie światła naczynia i ból. W leczeniu stosuje się m.in. leki z grupy B-blokerów lub blokerów kanałów wapniowych. Proszę jeszcze wykonać rtg klatki piersiowej P-A i lewo-boczne, bo nie wymieniła Pani tego badania wród wykonanych do tej pory badań. W czasie ataku warto, aby ktoś sprawdził Pani ciśnienie i tętno, jeśli będą podwyższone warto rozszerzyć diagnostykę kierunku zmiany o charakterze neuroendokrynnym. Wcześniej jednak proszę poddać się dokładnemu badaniu fizykalnemu i dokładnie opowiedzieć o swoich objawach lekarzowi. Wówczas znacznie łatwiej będzie ukierunkować diagnostykę i postawić właściwe rozpoznanie.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz