Mostek mięśniowy a ból w klatce piersiowej i podwyższone ciśnienie krwi

witam mam 68lat po koronorografii rozpoznano u mnie mostek miesniowy i w ciagu 2 lat od rozpoznania bylam 2 razy hospizolowana w szpitalu przy wypisie lekarz powiedzial ze z tym mozna zyc i ze nic mi nie grozi i nie wzywac karetki a co ja mam robic jak mam bol w klatce piersiowej i nitrogliceryna nie pomaga a jeszcze do tego cisnienie 160 na 110 ktore nie spada chruje od 15 lat ale teraz sie pogorszylo ostatnio nawet pojawily sie krotkotrwale zaniki pamieci silne poty i wymioty czy mam sie bac

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji wskazana jest wizyta kontrolna u lekarza prowadzącego. W razie konieczności zostanie wdrożone odpowiednie postępowanie.

Koniecznie musi Pani leczyć nadciśnienie! Przy mostkach mięśniowych skuteczne są blokery kanału wapniowego, lekarz musi Pani dobrać leki i ich dawki. Pomocny w bólach wieńcowych jest też lek, który zwiększa ilość energii w sercu, spalając cukry, a nie tłuszcze. Koniecznie proszę dbać o płyny, może pije Pani mało i na dodatek traci przez poty - to też może wywołać skoki ciśnienia. Przy silnych potach trzeba pomyśleć o niedoborach wit.D3 oraz o gruźlicy.