Zapytaj lekarza

7 4 0 , 6 4 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Endoskopia tradycyjna a nowoczesna

Lekarz Marcin Radkowska przedstawia różnice między endoskopią tradycyjna a nowoczesną. Endoskopia jest to badanie, które służy ocenie stanu narządów wewnętrznych.

Lek. Jan Bujok Chirurg
60 poziom zaufania

Witam
W przypadku opisywanych przez Panią objawów najważniejszym badaniem jest kolonoskopia, która umożliwi postawienie diagnozy. Choć nowotwory są rzadkością w Pani wieku, to jednak nie można wykluczyć tej choroby tylko na podstawie zgłaszanych przez Panią objawów tym bardziej, że rak jelita grubego może się dawać zarówno krew jak i śluz w stolcu. Chorobie mogą także towarzyszyć wzdęcie brzucha i zmiana rytmu wypróżnień. Inną bardziej prawdopodobną przyczyną opisywanych przez Panią dolegliwości może być nieswoiste zapalenie jelita, które najczęściej również można uwidocznić w badaniu kolonoskopowym. Dodatkowo badanie endoskopowe, jakim jest kolonoskopia, w przypadku znalezienia niepokojących zmian (jak zapalenie, owrzodzenie jelita, polip jelita czy guz jelita) umożliwia pobranie fragmentu tkanki do badania histopatologicznego.
Z wyrazami szacunku
Jan Bujok
Chirurg, flebolog, proktolog
Kriocentrum, ul. Wyszyńskiego 103 05-420 Józefów
Tel: +48 22 779 28 21; +48 22 423 01 87; +48 504 171 106

0

Dzień dobry, podane objawy mogą być spowodowane różnymi dolegliwościami. Należy udać się na wizytę do gastrologa po diagnozę. Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrowia!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy