Co może oznaczać taki ból nogi 30-latki?

Witam 30 lat od tygodnia bolała mnie w dziwny sposób jedna noga cała ból opisuje jako dziwny bo trudno mi go określić mogłam normalnie funkcjonować ale czułam że coś nie tak jest i tylko pod wieczór się to pojawiało w dzień wszystko ok było żadnych zmian nie zauważyłam ani dziwnego koloru nóg ani żadnych zgrubień czy opuchlizny w jakimś miejscu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jeśli dolegliwości bólowe w obrębie nogi będą się utrzymywały, to warto udać się do lekarza w celu diagnostycznym.

Przyczyn bólu nogi jest naprawdę wiele, a sama dolegliwość nie jest przypisana do jednej jednostki chorobowej. Czasem taki ból wynika z przemęczenia nóg – być może w ostatnim czasie wykonywała Pani ciężką pracę fizyczną lub przebywała przez dłuższy czas w pozycji stojącej.

Inną przyczyną może być zakrzepica żył głębokich, choroba zwyrodnieniowa, urazy (takie jak stłuczenia czy zwichnięcia), żylaki kończyn dolnych, rwa kulszowa, zespół niespokojnych nóg lub zaburzenia wodno-elektrolitowe.

Podczas diagnostyki znaczenie mogą mieć zarówno badania krwi, jak i badania obrazowe.

Temat ten został poruszony w naszym artykule pod adresem:

https://portal.abczdrowie.pl/jak-ulzyc-zmeczonym-nogom.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.