Co może oznaczać taki dyskomfort podczas patrzenia w dół?

Od 2 miesięcy uwiera mnie coś pod dolną powieką tylko podczas patrzenia w dół, nic tam nie widzę, jest to takie tępe jakby kłucie ale nie umiem do konca tego wyjasnić, to jest jedyny objaw jaki wlasciwie mam, co mi może być?
KOBIETA, 25 LAT 2 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Dziękujemy za zadanie pytania na portalu abcZdrowie.pl. Niestety opis jest niewystarczający do tego, aby stwierdzić, co może być przyczyną tego dyskomfortu w okolicy oka. Z taką dolegliwością należy udać się do lekarza okulisty.

Przyczyny takiego stanu mogą być różne. Kłucie pod powieką może być np. jednym z objawów zespołu suchego oka, który wynika z nadmiernego wysuszenia rogówki oraz spojówki. Może towarzyszyć temu uczucie przemęczenia oczu, osłabienie widzenia itp. Dolegliwości mogą się nasilać np. podczas długiego korzystania z komputera czy oglądania telewizji, jak również przebywania w klimatyzowanych pomieszczeniach. W przypadku potwierdzenia tego schorzenia lekarz może zlecić przyjmowanie specjalnych kropli do oczu lub innych leków w zależności od stopnia zaawansowania choroby. Do czasu wizyty u lekarza warto ograniczyć aktywność na komputerze czy korzystanie z innych urządzeń elektronicznych.

Kłucie pod powieką może być również objawem gradówki. Jest to niewielka grudka na powiece wynikające ze stanu zapalnego, której towarzyszy ból. Więcej na jej temat można przeczytać w artykule opublikowanym na portalu abcZdrowie.pl. Zachęcamy do jego przeczytania:

https://portal.abczdrowie.pl/gradowka

Przyczyn może być też znacznie więcej, dlatego proszę nie bagatelizować problemu, tylko jak najszybciej skonsultować się w tej sprawie z okulistą.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.