Co może oznaczać taki promieniujący ból nogi?

Od prawie roku boli mnie lewa noga , bol promieniuje od lewej pachwiny do łydki. Mialam mri scan , stwierdzono ucisk kregow na nerwy, L4 i L5. Po dwoch blokadach w kregosłup bol nadal jest . Najgorzej boli rano- ciagniecie w pachwinie udowej lewej i bol kolana i pod nim , do łydki. Od lipca 2021 ratuje mnie tylko ibuprofen i paracetamol co kilka godzin .Tramadol tez niezbyt pomogl. Wystapilo u mnie tez lekkie "klapanie" lewa stopa . Mrowienia jest troche mniej ale nadal jest. Anna 53 lata

Zakładając, że blokadę wykonuje neurochirurg jestem zdziwiony, że pomimo objawowego ucisku na korzenie nerwowe i częściowe porażenie nerwu strzałkowego ("kłapanie" stopą) nie zakwalifikowano Pani do leczenia zabiegowego. Należy jednak pamiętać, że takie operacje wiążą się niestety z dużą częstością nawrotów. Obecnie bardzo powszechne stały się dobre praktyki fizjoterapeutyczne: terapia manualna, terapia punktów spustowych, praca na przestrzeniach mięśniowo- powięziowych. Sugeruję wybranie się do dobrego fizjoterapeuty, optymalnie takiego, który posiada również uprawnienia trenera funkcjonalnego/przygotowania motorycznego. Taki specjalista pomoże opracować tzw. dysbalans mięśniowy- rozluźni zbyt spięte tkanki i nauczy Panią jak wzmacniać korpus i mięśnie stabilizujące miednicę. Fizjoterapia potrafi dawać lepsze efekty od leczenia neurochirurgicznego.