Co może oznaczać uczucie niepełnego wypróżnienia?

Od jakiegoś czasu mam uczucie niepełnego wypróżnienia. Przez to spędzam w toalecie czasami zbyt długo. Jednak nie man innych objawów związanych z układem odżywiania. Wyprozniam się zazwyczaj codziennie, nie mam biegunki, brzuch mnie nie boli, tak naprawdę to jedynym problemem jest to uczucie, że jeszcze nie skończyłem sie wypróżniac, ale już nie potrafie. Czy coś mi dolega? Co to nie być? Jak temu zapobiec?

Pana objawy najprawdopodobniej wskazują na hemoroidy, jest to szczególnie prawdopodobne jeśli prowadzi pan siedzący tryb życia ( choć nie jest to jedyna możliwość ) Aby to potwierdzić (lub wykluczyć) proszę udać się do lekarza POZ który będzie mógł pana fizykalnie zbadać.