Uczucie niepełnego wypróżnienia i krew w stolcu a hemoroidy

Pytanie dotyczy wypróżniania. Prawie zawsze mam uczucie niepełnego wypróżnienia. Sporo się napinam, potem nie mogę się podetrzeć, bo jakby coś zostało. Okresowo pojawia się krew na papierze, wtedy czuję chyba pieczenie w okolicach odbytu. Czasem mam śluz na kale. Mam 26 lat, siedzący tryb, mało ruchu, ważę 84kg(wzrost 1,7m). Stolce przeważnie bardzo miękkie,czasami są dość obfite; nie raz muszę iść 2 razy dziennie do toalety. Nie mam biegunek.Czy są to hemoroidy czy zwiastun jakiś chorób jelita?
26 LAT ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Najbardziej prawdopodobną przyczyną Pani objawów rzeczywiście są hemoroidy. Teoretycznie może być to jednak także skutek wielu schorzeń jelita. Przede wszystkim ze względu na okresowe pojawianie się krwi nie powinna Pani bagatelizować problemu. Proszę udać się do specjalisty proktologa/chirurga/gastroenterologa albo nawet do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, który przede wszystkim Panią zbada. Najprawdopodobniej pozwoli to na postawienie konkretnej diagnozy oraz wdrożenie właściwego leczenia.