Co może oznaczać zaczerwienienie na penisie w okolicy pachwiny?

Witam serdecznie. Jestem zmartwiony pewnym problemem, który nie daje mi spokoju. Bowiem od kilku dni na moim penisie i w okolicy pachwiny pojawiło się zaczerwienienie. Mało tego, skóra w tych miejscach jest błyszcząca. Proszę o poradę i pomoc. Bo naprawdę nie wiem co robić. Nadmienię, że o higienę intymną bezwzględnie dbam. Od kilku miesięcy stosuję codziennie mleczko odżywcze do ciała NIVEA. Ale myślę, że nie jest to po tym preparacie, bo zaczerwienienia są tylko we wcześniej wskazanych miejscach. Pozdrawiam gorąco i proszę o radę. Paweł.

Lek. Wojciech Zygmunt

Polecam udać się do lekarza pierwszego kontaktu, np. rodzinnego, w celu obejrzenia zmiany i przepisania odpowiednich leków. Takie zmiany najczęściej mają charakter grzybiczy i występują okresowo, łatwo można je wyleczyć, ale konieczna jest kontrola, by wykluczyć możliwość innych schorzeń. Pozdrawiam i życzę zdrowia.