Co może powodować częste krwotoki z nosa?

Dzień dobry, mam problem z częstymi krwotokami z lewej przegrody nosowej. Dodatkowo zauważyłam, że mam w nosie dziwną małą „ranę”, która w ogóle nie boli, ale tez nie goi się. Krwotok pojawia się najczęściej przy zwykłym wydmuchania nosa, ale też na przykład przy schylaniu się lub leżeniu głową w dół, a nawet przy płaczu. Bardzo często, oprócz krwotoków mam suchy i zapchany nos. Co może być przyczyną? Dodam, że miałam robione badania krwi jakiś czas temu, ale wyniki miałam bardzo dobre.
KOBIETA, 22 LAT 2 miesiące temu

Wskazania do prostowania przegrody nosowej

Nikt z nas nie ma idealnie prostej przegrody nosowej. Czasem jednak skrzywiona przegroda znacznie utrudnia codzienne funkcjonowanie. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są wskazania do prostowania przegrody.

Opisana sytuacja wymaga obejrzenia przez laryngologa. Prawdopodobnie opisana przez Panią zmiana na przegrodzie nosa (może być to np. poszerzony splot Kisselbalcha, ziarniniak lub przewlekłe owrzodzenie) predysponuje do częstych krwawień. Dodatkowo może występować problem krzywej przegrody, co może powodować niedrożność i wysychanie błony śluzowej (z powodu "nadużywania" jednego z nozdrzy). Podsumowując, problem wydaje się być bardziej natury "mechanicznej" i dodatkowe badania krwi raczej wiele nie wniosą.

Lekarz w trakcie specjalizacji z medycyny rodzinnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy