Co może znaczyć ból jąder i podbrzusza przy abstynencji seksualnej?

Ból jąder i podbrzusza przy abstynencji seksualnej. Od dłuższego czasu brak partnerki a przez to brak normalnego życia seksualnego powoduje ból jąder i podbrzusza. Czy wielotygodniowy brak wytrysku może powodować taki ból, czy może prowadzić do stanów zapalnych w układzie rozrodczym mężczyzny. Czy jedynym sposobem na pozbycie się go jest tylko masturbacja, do której nie potrafię się zmusić z powodu oporów psychicznych? Czy można zastosować jakieś leki by na czas braku współżycia nie odczuwać popędu seksualnego i bólu? Jestem dojrzałym 50 letnim mężczyzną.

Dzień dobry, ból jąder może mieć wiele przyczyn, ale u Pana najprawdopodobniej jest to spowodowane nagromadzeniem nasienia. Jeżeli coś Pana niepokoi proszę udać się do urologa.