Co może znaczyć grudka na wędzidełku po przypadkowym kontakcie seksualnym?

Witam.Po kontakcie z przypadkową dziewczyną wyskoczyła mi grudka na wedzidelku, czasami boli przy ściąganiu napletka.Czy to coś poważnego? 
MĘŻCZYZNA, 26 LAT 2 miesiące temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry,

przypadkowe kontakty seksualne często są związane ze zwiększonym ryzykiem zarażenia się różnymi chorobami wenerycznymi. W opisanej przez Pana sytuacji należałoby zgłosić się do lekarza wenerologa, który podczas konsultacji będzie mógł ocenić charakter tej zmiany i na tej podstawie dobrać odpowiednie leki.

Lista chorób, które mogą przenosić się w wyniku stosunków seksualnych jest długa. Czasami do zakażenia dochodzi z powodu bakterii. Do takich chorób można zaliczyć m.in. rzeżączkę, kiłę oraz chlamydiozę. Innym razem zmiany mogą pojawić się pod wpływem wirusów, np. tzw. kłykciny kończyste. Wśród chorób przenoszonych drogą płciową można wskazać również schorzenia spowodowane przez pasożyty, jak np. rzęsistkowica. Nie można również wykluczyć zakażeń o charakterze grzybiczym, np. grzybicę prącia.

Jeżeli podejrzewa Pan u siebie zakażenie lub zacznie odczuwać dodatkowe dolegliwości, jak pieczenie, swędzenie itp. proszę nie zwlekać z wizytą u specjalisty. Lekceważenie tego typu zmian może bowiem prowadzić do poważnych komplikacji zdrowotnych.

Proszę pamiętać, że ból podbrzusza może być spowodowany również innymi czynnikami, np. infekcją narządów intymnych, więc to również należałoby na wszelki wypadek zweryfikować.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami opublikowanymi na portalu abcZdrowie.pl:

https://portal.abczdrowie.pl/choroby-weneryczne

Dodatkowo przesyłamy przykładowe odpowiedzi ekspertów portalu na pytania o zbliżonej tematyce:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznaczaja-biale-plamki-na-czlonku

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-rana-na-wedzidelkuPrzypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty