Co może znaczyć tak wysokie TPO?

Witam, moja żona została skierowana na badania krwi. Zrobiono jej przeciwciała ant-tg z wynikiem 9.8 IU/ml oraz przeciwciała anty- TPO z wynikiem 259.5 IU/ml TSH 3.600 uU/ml FT4 10.68 pmol/l Reszta badań jak OB ALT, CrP jest w normie. Proszę mi powiedzieć albo chociaż podsunąć przyczynę tak wysokiego TPO jesteśmy zapisani do lekarza ale dopiero za tydzień. Została skierowana na te badania po zawrotach głowy .

Podwyższony poziom anty-TPO może, ale nie musi (!) wskazywać na autoimmunologiczną chorobę tarczycy. Wynik nie jest niepokojący i nie wymaga szybkiego reagowania / leczenia. Lekarz może zadecydować o wykonaniu dodatkowo USG tarczycy.