Co może znaczyć ucisk w gardle?

Witam, mam 22 lat i jestem kobieta, moj problem jest taki : Zaczęło się od kwietnia tego roku, miałam mdłości i dziwne uczucie w gardle jakby cos tsm było lub po prostu ściśnięty przełyk, bardzo mi bylo nie dobrze schudłam ponad 10kg w 2 tygodnie.. Byłam u lekarza rodzinnego robił mi padania krwi, kału i tez na tarczycę, ale wyniki są bardzo dobre, po jakimś czasie mi to przeszło na jakiś czas ale wróciło, miałam kilka razy tak ze przestawało i znowu od nowa.. Teraz mialam dłuższa przerwę czułsm sie bardzo dobrze ale niestety od kilku dni znowu ten ucisk w gardle nie moge przełykac śliny norlamnie. Nic nie nigdy nie bolało, w ciąży nie jestem... I jem normalnie wszystko wiec nie jest mi po jedzeniu zle. Proszę o pomoc bo to już za długo trwa i nie wiem co robić

Witam Panią,
Nie napisała Pani w jakich sytuacjach pojawia się u Pani
uczucie ucisku w gardle.
Czy przede wszystkim w sytuacjach stresowych, gdy zamierza Pani
coś powiedzieć?
Nie wspomina Pani nic o tym, jaki tryb życia Pani prowadzi.
Czy przeżywa lub przeżywała Pani jakieś stresujące sytuacje?
Czy w Pani życiu wydarzyło się coś szczególnego?
Jak Pani funkcjonuje od strony psychologicznej?
Przyczyną ucisku w gardle najczęściej są problemy natury
psychologicznej, np. lęk, stres, przeżywane emocje,
zaburzenia nerwicowe…
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej
konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym sytuacjom
i wydarzeniom na przestrzeni Pani życia, które doprowadziły
do opisanych zaburzeń.
Jeżeli lekarze wykluczyli podłoże somatyczne to znaczy,
że opisane przez Panią objawy mają podłoże emocjonalne
czyli są natury psychologicznej.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać równowagę wewnętrzną,
wypracować umiejętności radzenia sobie ze stresem, z emocjami,
a także uporać się z pozostałymi dolegliwościami.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl