Co może znaczyć ucisk w skroniach?

Witam, od paru tygodni mam taki delikatny ucisk w skroniach i przy tym dochodzi jeszcze uczucie otumanienia. Tak jakbym działał z opóźnionym zapłonem i nie mam pojęcia co to może być.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

dobrze by było skonsultować się w tej sprawie z lekarzem posiadającym specjalizację z neurologii, choć w przypadku odległych terminów można umówić się również na wizytę do lekarza ogólnego.

Ucisk w skroniach może mieć wiele przyczyn. Może pojawić się na skutek nadmiernego stresu, lęku, niezdrowego stylu życia, nadmiaru kofeiny bądź używek. Często jest on związany z migreną, napięciowym, wysiłkowym lub klasterowym bólem głowy. Zdarza się, że towarzyszy też stanom zapalnym ucha czy zatok, ale też jaskrze czy nadciśnieniu tętniczemu.

Temat ten został szerzej opisany w jednym z naszych artykułów pod linkiem:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-glowy-w-skroniach-co-oznacza-bol-jednostronny-inne-przyczyny-bolu-leczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.