Dlaczego mam ucisk w skroniach i zimne poty?

Dzień dobry. Od ok 4 dni mam różne objawy które powoli ustępują.Wczesniej miałem imprezowe 3 dni. Następnego dnia miałem ucisk w skroniach I opuchniete oczy i worki pod oczami, I czułem w oczach ciągle zmęczenie, pierwszego dnia doszły jeszcze napady ciepła I zimne poty, po dobie ustąpiły, zostały do dni dzisiejszego ucisk w skroniach i objawy związane z oczami, lecz już nie tak nasilone. Oprócz wizyty u lekarza co te objawy mogą oznaczać ?
MĘŻCZYZNA, 29 LAT 2 miesiące temu
Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

objawy, które Pan opisuje, mogą być związane z różnymi przyczynami. Szczególnie że w ostatnim czasie prowadził Pan bardzo intensywny i wymagający tryb życia. Można wymienić tu kilka możliwych przyczyn. Po pierwsze odwodnienie. Alkohol może powodować taki stan, co może prowadzić do bólów głowy, ucisku w skroniach i zmęczenia oczu. Dodatkowo wysokie temperatury z racji pory roku mogą dodatkowo potęgować takie objawy.

Imprezy to także brak snu, co także nie jest obojętne dla samopoczucia. Z pewnością doświadcza Pan także zmęczenia fizycznego na skutek nocnego trybu życia, a to wiąże się też ze stresem.

Na własną rękę można zadbać o regenerację organizmu poprzez spokojniejszy tryb życia i odpoczynek. Z pewnością koniecznie należy się nawadniać poprzez uzupełnianie płynów. Ponadto odpowiednia ilość snu wydaje się kluczowa. Dodatkowo zdrowa i zbilansowana dieta.

Przez pewien czas lepiej byłoby też unikać alkoholu, aby organizm miał szansę odbudować swoje zasoby. Jeśli jednak objawy nie zaczną ustępować, to konieczna może być wizyta u lekarza. Nie można wykluczyć, że trzeba będzie wykonać badania laboratoryjne czy obrazowe. Zachęcamy zatem do wdrożenia odpowiednich działań. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy szybkiego powrotu do dobrego samopoczucia.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/zimne-poty-przyczyny-objaw-choroby

https://portal.abczdrowie.pl/bol-glowy-w-skroniach-co-oznacza-bol-jednostronny-inne-przyczyny-bolu-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/obrzek-oka

https://portal.abczdrowie.pl/ciagle-zmeczene

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.