Co może znaczyć zaczerwienienie skóry twarzy?

Moim problemem jest coraz częstsze zaczerwienienie skóry twarzy, zwłaszcza na policzkach. Chciałabym wiedzieć czym może to być spowodowane. Mierze ciśnienie i mam zawsze w granicach 116/80. Ostatnio przy takim ciśnieniu wyskoczył mi komunikat o "DIA" niestety nie potrafię zrozumieć co to oznacza. W mojej najbliższej rodzinie choruje się na nadciśnienie, nadczynność tarczycy, astmę. Z tego co mi wiadomo mój tata miał także kilkukrotnie za wysoki poziom cukru. Najczęściej gdy ktoś mi mówi że mam czerwone policzki nie czuje tego wcale, zdarza się że mnie palą ale to bardzo rzadko. Nie pijam alkoholu, nie pale papierów ani tym podobnych, mam 21 lat i prowadzę raczej zdrowy tryb życia. Chciałabym wiedzieć z czym wiąże się mój problem i do jakiego lekarza najlepiej się wybrać? Czy iść na badania krwi itp? Regularnie badam krew pod kątem chorób tarczycy, które są w mojej rodzinie dziedziczne. Czerwona twarz występuje u mnie w różnych momentach, nawet jak siedzę w pracy w stałej temperaturze. Proszę o radę i pomoc

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa.
Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań.
I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.
www.lenartowiczclinic.pl