Co można wnioskować po takim opisie dolegliwości?

witam, mam 28lat od dłuższego czasu odczuwam bóle w mostku na wysokości 3 żebra zazwyczaj po mojej lewej stronie ale zdarza się również po prawej. Ból ten jest krótko trwały można powiedzieć że trwa 2-3s głównie przy ruchach tułowia wystepuje kilkanascie razy dziennie. Mam wrażenie że bóle nasilają się przy cieżkiej pracy fizycznej szczególnie gdy jestem mocno pochylony do przodu. Od jakiegoś czasu również odczuwam chrupanie w klatce piersiowej w tej okolicy gdzie odczuwalny jest ból oraz lekki ból kręgosłupa na tej samej wysokości co ból w mostku. Dodam jeszcze że ból ten nie wystepuje praktycznie nigdy gdy napiję się alkoholu. Ogólnie okolica mostka w tym miejscu jest dość wrażliwa na dotyk i gdy mocniej nacisnę odczuwam ból. Po tym opisie można coś wywnioskować?

W diagnostyce bólu w klatce piersiowej każdorazowo należy wykonać EKG (chociaż prawdopodobieństwo kardiologicznej przyczyny pańskich dolegliwości jest niewielkie) oraz RTG klatki piersiowej (które z kolei może wykazać np. przebyty uraz mostka, bądź żeber).

Bardzo możliwe, że dolegliwości należy upatrywać w kręgosłupie, a ból zlokalizowany w przedniej części klatki piersiowej odpowiada przebiegowi nerwów danego odcinka kręgosłupa.