Co oznacza bardzo ciemna krew menstruacyjna w trakcie łykania tabletek?

Od pięciu lat biorę tabletki antykoncepcyjne C***.  Okres przychodził zawsze regularnie i trwał trzy dni. Teraz jednak w trakcie łykania tabletek (dokładnie w środku) dostałam okres, trwa on już 8 dzień. Krew jest bardzo ciemno brązowa. Na pewno nie są to plamienia, bo zużywam 2-3 podpaski dziennie. Zaczyna mnie to przerażać, bo okresu być nie powinno w ogóle, a dodatkowo to ciemna krew. Co to może być?

Dzień dobry!

Być może pojawiły się jakieś nieprawidłowe zmiany w macicy. Najlepiej proszę zgłosić się na badanie USG w najbliższym czasie.
z poważaniem