Brązowe plamienia w czasie brania tabletek. Czym są spowodowane?

Witam. Mam 19 lat, biorę od 17 miesięcy tabletki antykoncepcje. Biorę je regularnie, bez zapominania. A od pięciu dni plamie ciemno brązowym śluzem, nie przydarzało mi się to wcześniej. Czym to możne być spowodowane ?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry!
Takie plamienia zazwyczaj pojawiają się w pierwszych miesiącach przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych, dlatego powinna się Pani zgłosić na badanie kontrolne do ginekologa.