Czym mogą być spowodowane brązowe plamienia?

Witam, mam 18 lat, od 7 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne. Podczas stosowania tabletek z drugiego rzędu zapomniałam jednej wziąć. Przyjęłam ją na drugi dzień od razu jak sobie przypomniałam. Według ulotki dołączonej do moich tabletek ochrona została zachowana i powinnam przyjmować je dalej o stałych porach. Jednak kilka dni później dostałam brązowych plamień, które trwają do tej pory, dziś albo jutro mam dostać okres, jednak martwią mnie te plamienia. Czy mogą być one spowodowane pominięciem tej tabletki? Z góry dziękuję za odpowiedź, Pozdrawiam
18 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W przypadku wystąpienia takiej nieregularności w przyjmowaniu tabletek pojawienie się plamienia jest rzeczą normalną, nie musi ono oznaczać zachwiania działania antykoncepcyjnego tabletek. Należy jednak pamiętać, że takie plamienie może mieć podłoże inne niż hormonalne i oznaczać pewne schorzenie ginekologiczne. Dlatego, jeśli powtórzy się ono w kolejnym cyklu, pomimo regularnego przyjmowania tabletek, należy się udać do lekarza ginekologa.

Pozdrawiam serdecznie!