Co oznacza biały osad w moczu dziecka?

Witam, mój 5cio letni synek nie zawsze informuje mnie gdy idzie siusiu na nocnik, więc czasami orpóżniam nocnik dopiero po dłuższym czasie jak zauważę, że coś w nim jest. Ostatnio zauważyłam, że po kilku godzinach od ostatniego siusiania syna w nocniku pojawił się biały osad w moczu. Czy to normalne, że mocz tak mętnieje z upływem czasu? Dodam, że malec nie skarży się na żadne dolegliwości. Pozdrawiam

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Biały osad i pienienie się moczu może oznaczać obecność białka w moczu, co nie jest normą. Powinna Pani zgłosić się do lekarza rodzinnego lub pediatry w celu wykonania analizy moczu.