Białe nabłonki w moczu w 3 trymestrze ciąży

witam czy białko w moczu można zobaczyc gołym okiem?jak wygląda?zauważyłam w moczu takie białe cos jak osad takie pływajace małe nabłonki.jestem w 3 trym.ciazy nic mnie nie piecze i nie boli

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, wykluczyć należy przede wszystkim obecność wydzieliny z dróg rodnych w moczu. Obecność białka powoduje w pierwszej kolejności zmętnienie moczu, ale nie jest to objaw umożliwiający ocenę poziomu białka. W tej sytuacji sugeruję wykonać badanie ogólne moczu.