Co oznacza biopsja węzła?

Witam serdecznie. Pisze ponieważ pojawił mi się węzeł nad obojczykiem z prawej strony o tym ok 16×9 mm. Do tego widoczne małe wezelki w w szczycie trójkątów tt szyjnych oraz pod lewym miesniem mos (pod tym misiem nos internista mówił że to jakieś stare powiekszenie) wyniki krwi wszystko w normie...rtg klatki i usg jamy brzusznej również. Internista stwierdził że nie ma czym się martwić. Jednak hematolog kazał zrobić biopsje. Pisze dlatego bo wszędzie pisza ze wezel nad obojczykiem zawsze oznacza najgorsze...czy to prawda ? Czego powinnam się spodziewać skoro internista po usg mówił że to odczynowe...proszę odpowiedz

Powiększenie węzła chłonnego nadobojczykowego wcale nie oznacza od razu już jakiejś patologii. Skoro węzły chłonne w badaniu USG są odczynowe to z dużym prawdopodobieństwem można napisać, że nie ma powodu do niepokoju. Oczywiście należy wykonać biopsję węzła chłonnego według zaleceń hematologa dla pewności i potwierdzenia braku patologii. Proszę najlepiej postępować zgodnie z zaleceniami hematologa.