Co oznacza ból brzucha i podwyższony poziom amylazy we krwi?

Witam. Pod koniec maja byłam na grillu i potem wymiotowałam i miałam biegunkę.Pojawiły sie silne bóle brzucha od prawej do lewej strony. Dostałam skierowanie do szpitala do chirurga.Zrobiono mi badania krwi i moczu oraz usg. Usg i krew ok a w moczu miałam podwyższoną amylazę. MIalam dietę ale po tygodniu zaczęłam jeść normalne ale nie smażone rzeczy i chyba za wcześnie bo znów brzuch pobolewa. Jaką dietę stosować,co można a co nie i jak długo na podrażnioną trzustkę ?

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze konieczna jest dalsza diagnostyka. Proszę koniecznie udac się do lekarza gastroenterologa