Co oznacza ból brzucha po wypróżnieniu oraz uczucie niepełnego wypróżnienia?

Witam, od 2 tygodni mam problem z wypróżnianiem się, we wtorek po świętach miałem silne zaparcie i pojawiła się narośl. Narośl się zgubił,ale po 1.5 tygodnia pojawiły się czerwone plamki na stolcu oraz ból brzucha po wypróżnieniu oraz uczucie nie pełnego wypróżnienia. Co może być powodem takich objawów, nachodzą mnie najgorsze myśli i gdzie się z tym zgłosić? Do gastrologa czy proktologa?

Lek. Tomasz Budlewski

Przede wszystkim do lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć i zalecic odpowednie dalsze postepowanie