Co oznacza ból brzucha w 13 tygodniu ciąży?

Witam, dlaczego boli mnie po prawej stronie w dolnej części kręgosłupa i promieniuje do pośladka. Ból od 6 tygodnia ciąży aktualnie 13tc. Nasila się przez częste chodzenie, schylanie

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Przyczyny bólu mogą być różne np. kamica moczowodowa, problemy z wątrobą czy dolegliwości przewodu pokarmowego oraz ucisk na różne struktury przez powiększającą się macicę. Powinna Pani o tym powiedzieć lekarzowi prowadzącemu ciążę a w razie silnych dolegliwości poszukać pomocy lekarza w trybie pilnym.