Co oznacza ból po częściowym usunięciu macicy?

Jestem po operacji wycięcia lewej części macicy - jajowód oraz kawałek jej rogu. Wycięto wrośnięte w macicę guzy - otworzyli cały brzuch. Po 3 tyg. ból w trakcie chodzenia był prawie nieodczuwalny. Po 4 tyg. robiłam lekkie ćwiczenia (delikatne wymachy nogą w tył - nic mnie nie bolało) dzień później zaczęłam odczuwać ból w okolicach cięcia brzucha (mam też terminowy okres). Teraz mnie boli na 7/10 gdy stoję lub napinam mięśnie brzucha. Czy to ból zrostów? okresu? Powinnam leżeć czy to rozchodzić?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udac się do lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć