Co oznacza ból pod żebrami u 20-latki?

Od wczoraj czuje ból pod żebrami na środku. Pojawił się wczoraj gdy odczuwałam głód, po posiłku ból ustał. Kiedy się obudziłam zaczełam czuć znowu ten sam ból w tym samym miejscu potem ustał i po posiłku znowu sie pojawił. Wczoraj brałam 3tabletki przeciwbólowe przepisane przez ginekologa na ostre bóle menstruacyjne. Biore też od 5 dni po jednej na wieczor tabletke na włosy Vitapil. Czy to może być przez tabletki? Czy powinnam od razu się zgłosić do lekarza czy odczekać aż samo ustanie? Jaka może być przyczyna?

Lek. Wojciech Zygmunt

Ból może być związany z zapaleniem żołądka lub dwunastnicy. Należy również wykluczyć patologię w obrębie dróg żółciowych - kamicę pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych. W pierwszej kolejności polecam się jednak udać do lekarza rodzinnego. W zależności od badania przedmiotowego i zebranego wywiadu zadecyduje on o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam i życzę zdrowia.