Co oznacza ból podczas stosunku i brązowa wydzielina?

Witam. Mam 19 lat współżyje z chłopakiem od 3 lat. Denerwuje się ponieważ nigdy nie miałam dolegliwości takiego typu jak: ból podczas stosunku przy wkładaniu penisa w pochwie i mało brązowej wydzieliny podczas stosunku - chyba krew. Biorę tabletki antykoncepcyjne N*** od 7 miesięcy około, wcześniej nie miałam takich problemów teraz po prostu nie mogę wytrzymać z bólu, gdy partner we mnie wchodzi :(. Byłam u ginekologa powiedział, żebym używała żeli do nawilżenia pochwy owszem używam ale to i tak nic nie pomaga a problemów z nawilżaniem samoczynnym nie mam. Co to może być? :(

Redakcja abcZdrowie

Witaj.

Jeżeli żele nawilżające nie przynoszą oczekiwanych efektów, warto jeszcze raz udać się do lekarza ginekologa, można wykonać cytologię i zmierzyć pH wydzieliny pochwowej- może być to spowodowane stanem zapalnym i wówczas lekarz zaleci terapię farmakologiczną, np.: globulki dopochwowe.
Pozdrawiam serdecznie!