Co oznacza ból w klatce piersiowej po zawale?

Dzień dobry. Mam 47 lat i jestem po dwuch zawzawałach serca w 2009 i 2014. Mierzylem ciśnienie i mam 130/73 I bicie serca 40 . Ale przeważnie jest niższe ciśnienie i słabsze bicie serca. Boli mnie głowa i czasami kuje w kladce piersiowej . Co mam robić w takiej sytuacji? Pozdrawiam

Lek. Wojciech Zygmunt

Należy udać się do w miarę szybko do kardiologa. Bradykardia (wolne bicie serca) może być wynikiem pozawałowych bloków przedsionkowo-komorowych zagrażających życiu. Konieczne jest pogłębienie diagnostyki i w razie potrzeby rozważenie wszczepienia układu stymulującego serce. Pozdrawiam i życzę zdrowia.