Co oznacza brązowe zabarwienie spermy?

Witam mam pytanie zaobserwowałem dziś u siebie że po seksie analnym dzień wcześniej kolor spermy jest brązowy. Mam 34 lata i to był mój pierwszy taki stosunek czy mogło dojść do jakiegoś uszkodzenia na przykład prostaty dodam że nie odczuwam dużego bolu
MĘŻCZYZNA, 34 LAT 2 miesiące temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

sperma powinna mieć białe lub biało-szare zabarwienie oraz galaretowatą konsystencję. Ostateczny jej wygląd zależny jest jednak również od wieku, ogólnego stanu zdrowia, a nawet codziennej diety mężczyzny.

Brązowa sperma jest najczęściej wynikiem obecności krwi, która zalegała w przewodach. Taka sytuacja ma również miejsce w przypadku chorób przenoszonych drogą płciową, infekcji prostaty, stanów zapalnych, kamicy moczowej czy choroby nowotworowej. Czasem brązowa wydzielina pojawia się na skutek urazu.

Jednorazowa zmiana zabarwienia spermy nie musi jednak oznaczać niczego niepokojącego. Proszę obserwować swój organizm i jeśli zabarwienie będzie utrzymywało się dłużej lub dojdą do niego inne objawy, stan ten należy skonsultować z urologiem.

Więcej na temat koloru spermy przeczyta Pan w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/kolor-spermy-co-oznacza-i-kiedy-powinien-niepokoic.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty