Co oznacza czerwone zgrubienie w miejscu tatuażu?

Zrobiłam tatuaz imię Ala na początku był tusz i wygladało to jak tatuaz. Czarny tusz. Po miesiącu nie ma tuszu tylko czerwone zgrubienia?? Tatuaz w warunkach domowych

Witam proszę skonsultować się u dermatologa, po obejrzeniu miejsca, w którym był wykonany tatutaż lekarz dobierze odpowiednie leczenie. Być może doszło do zakażenia???