Co oznacza częściowa dehydrytacja krążków międzykręgowych w odc. L2-S1?
Witam prosze o odp.w sprawie MR opis.Niewielka lewowypukła skolioza.Spłycenie fizjologiczne lordozy.Sacrum acutum.Czesciowa dehydrytacja krazków miedzykregowych w odc.L2-S1 i obnizenie w odc.L5-S1.Drobne zaostrzenia przednich krawędzi trzonów w odc.L2-S1. Obrzękowa przebudowa blaszek granicznych w odc.L5-S1.W stawach międzykręgowych małych w odc.L2-S1 dośc zaawansowane zmiany przeciażeniowo-odczynowe lub zapalne ze zwiekszona ilościa płynu.POZDRAWIAM -

KOBIETA, 42 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Wynik badania zobrazował dyskopatię czyli chorobę krążka międzykręgowego oraz zmiany zwyrodnieniowe trzonów kręgów. Wskazana konsultacja z lekarzem zlecającym badanie lub neurologiem celem ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.