Fizjologiczna lordoza lędźwiowa zachowana, zwężenie krążka międzykręgowego na poziomie L5-S1
Witam, bardzo proszę o interpretację wyniku RTG kręgosłupa odcinka lędźwiowo-krzyżowego: "Fizjologiczna lordoza lędźwiowa zachowana. Zwężenie krążka międzykręgowego na poziomie L5-S1. Poza tym wysokość trzonów i przestrzeni międzykręgowych prawidłowa. Zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze na krawędziach trzonów".

KOBIETA, 62 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Wynik badania MRI świadczyć może o początku choroby krążka międzykręgowego czyli dyskopatii. Wskazana jest u Pani konsultacja z lekarzem zlecającym badanie w celu ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.