Co oznacza długo podwyższony ALT?
Witam mam uporczywie podwyższony ALAT czasem GGTP skacze oraz Amylaza , gastrolog stwierdził chorobę dróg żólciowych z uwagi na częste żólte stolce. brak odpływu żólci , stany zapalne USG czyste MRI czyste , może jakaś infekcja ? oczywiście boli pod prawym żebrem unikam smażonego i tłustego

MĘŻCZYZNA, 28 LAT ponad rok temu
Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania
Sugeruję unikać również alkoholu. Poza tym warto wykonać badania w kierunku zakażenia wirusem zapalenia wątroby B i C oraz stosować się do zaleceń swojego lekarza. Pozdrawiam!