Podwyższony poziom GGTP i CRP

Witam mój mąż ma podwyższony poziom GGTP i CRP ASPAT i ALAT w normie ale na poziomie 40 nie nadużywa alkoholu czekamy na usg co jeszcze można zrobic w tym temacie? Katarzyna

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przyczyną podwyższonego GGTP najczęściej jest uszkodzenie wątroby o etiologii alkoholowej. Jeśli jednak Pani mąż nie pije alkoholu, konieczna jest dokładniejsza diagnostyka. Póki co proszę zatem cierpliwie poczekać na USG oraz skonsultować się ze specjalistą gastrologiem.