Co oznacza dodatnie stężenie mannanu?

Wynik badania antygenu Candida antygen krążący do analizy: candida - antygen krążący Wynik badania w kierunku mannanu Candida Dodatni stężenie mannanu pg/ml:133,82 Interpretacja wyników: Wynik dodatni >= 125 pg/ml Wynik wątpliwy 62,5-124,9 pg/ml Wynik ujemny <62,5 pg/ml Co mam zrobić z tym wynikiem. Do jakiego lekarza udać się z tym wynikiem. Bo objawy są straszne.

Lek. Katarzyna Szymczak

Wynik jest dodatni, sugeruję kontrolę u lekarza zlecającego badanie lub lekarza rodzinnego, wynik należy interpretować łącznie z całym obrazem klinicznym.
Pozdrawiam