Co oznacza drżenie rąk i nóg u 25-latki?

Witam od 12 dni przyjmuje escitalopram czy cos takiego zamiennik nexpramu bo w aptece nie było przez 5 dni bralam po pol tabletki potem juz po całej z poczatku miałam nudności nic nie mogłam zjeść ale juz minęły ale od 3 dni nie mogę spać w nocy zasypiam ale po trzech godzinach snu sie wybudzam i tak co chwile aż do samego rana ciągle budze się i patrze na zegarek a tu pare minut minęło i tak ciagle do tego czuje drzenie nóg rak i w ogóle całego ciała i szybsze bicie serca do wizyty mam jeszcze dość długo a ja nie wiem co mam zrobić czy brać dalej czy to minie nawet nie mam żadnego kontaktu do mojego psychiatry ... Co powinnam zrobić?

Witam Panią,
Drżenie ciała prawdopodobnie występuje na skutek
przyjmowanych przez Panią leków.
Rozumiem, że leczy się Pani na zaburzenia depresyjno-lękowe.
Wnioskuję, że stosuje Pani wyłącznie leczenie farmakologiczne.
Powinna Pani jednak wiedzieć, że leczenie farmakologiczne
jest leczeniem objawowym.
Środki farmakologiczne nie leczą zaburzeń depresyjno-lękowych
i nie rozwiążą Pani problemów, jedynie tłumią objawy.
Doraźnie, gdy choroba jest zaawansowana i chory
nie jest w stanie funkcjonować, konieczne jest stosowanie
środków farmakologicznych.
Leczenie farmakologiczne, tzn. środki uspokajające,
obniżające napięcie, czasem antydepresanty o dodatkowym
działaniu tłumiącym lęk sprawiają, że dolegliwości stają się
łatwiejsze do zniesienia.
Aby jednak skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia
depresyjno-lękowe, należy dotrzeć do źródła problemu
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać spokój, równowagę
wewnętrzną i radość życia.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy
zaburzeń depresyjno-lękowych, ale również dociera się
do przyczyny problemu i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl