Co oznacza gorączka po usunięciu tarczycy?

Proszę o pomoc i sugestie. W ciągu ok. doby od operacji usunięcia płata tarczycy pojawiła się gorączka 38, 2 stopnia i utrzymuje się na identycznym poziomie już 3 dobę. Nie ma kataru, wydzieliny, jedynie bardzo męczący suchy kaszel niewiadomego pochodzenia, który pojawił się dzień przed operacją, bez temperatury. Brak obrzęków, zaczerwienienia, krwawienia przy ranie, wygląda na ładnie gojącą się. Operacja na pierwszy rzut oka pomyślne, jest głos. Aktualnie duże osłabienie organizmu, w nocy jakby arytmia/kołatanie i jeden duży spadek ciśnienia do poziomu 101/59/53 doprowadzający prawie do omdlenia i jedno mrowienie palców i w okolicach ust (calperos Alfadiol). Jaka może być przyczyna, czy to już może być nadczynność? Proszę o pomoc.

Lek. Katarzyna Szymczak

Najprawdopodobniej jest to efekt samej operacji , reakcja organizmu na stres okolooperacyjny.