Co oznacza guz z jajnikiem prawym rozgragmentowany?

*guz z jajnikowm prawym- rozgragmentowany (14 fragmento) ukrwotoczniony, mikroskopowo Teratoma maturum. Znaczne przekrwienie bierne z wylewami krwawymi w obrebie guzs. *guz z jajnikiem lewym- rozfragmentowany (11 fragmentow) ukrwotoczniony. Teratoma maturum. Hyperaemia passiva tumoris. Moglby mi ktos to jakos wytlumaczyc? Nie wiele z tego rozumiem

Lek. Tomasz Budlewski

Powyższy wynik wskazuje na stwierdzenie potworniakow dojrzałych z przekrwieniem biernym jajnika lewego . Wskazana wizyta u ginekologa i dalsza kontrola