Co oznacza i jaka jest interpretacja wyniku badania hormonów tarczycy?

Witam, Proszę o interpretacje wyników badań: TSH 3,73 (norma: 0,27-4,2) FT3 18,49 (norma:12-22) FT4 5,75 (norma: 3,1-6,8). Planuje zajście w ciąże, jestem po jednym poronieniu. Endokrynolog zalecił mi zażywanie leku: EUTHYROX 25, czy jeśli zacznę go brać teraz będę musiała brać już go całe życie? Co z ciążą? Czy moje wyniki faktycznie są takie złe, chociaż wszystko jest w normie. Z góry dziękuje za odpowiedź.

Lek. Katarzyna Szymczak

Tsh przy staraniach o dziecko powinno być poniżej 2,5 , stąd konieczność przyjmowania euthyroxu, najprawdopodobniej po ciąży nie będzie Pani musiała już przyjmować leku.
Pozdrawiam