Co oznacza IgG w badaniu na toksoplazmozę?

Bardzo proszę o pomoc, borykam się z tym problemem już 9 miesięcy, a chciałabym mieć drugie dziecko, a nie wiem, czy mogę się o nie spokojnie starać? Moje wyniki na toksoplazmozę: czerwiec 2009 - IgG 10,8, według norm dodatni, IgM 4,49 dodatni; z sierpnia - IgG 250, a IgM 2,84; z października - IgG 250, a IgM 2,19; styczeń 2010 - IgG 650, a IgM 1, 77, według norm dalej dodatni. Lekarz ginekolog na podstawie tych wyników stwierdził, że do zakażenia doszło dawno i już mogę spokojnie starać się o dziecko, bo IgM spadają i że mogą nawet utrzymywać się do 2 lat. Zrobiłam awidność po tygodniu od ostatniego wyniku. Awidność przeciwciał w kl. IgG 0,26, według norm to graniczna awidność, a wynik toksoplazmoza IgG 1159,00, przerażająco wysoki w tak krótkim czasie od poprzedniego. Proszę o pomoc, lekarz twierdzi, że to już stare zakażenie i nie ma sensu leczyć. Ale dlaczego tak rosną te przeciwciała IgG, czy to tak ma być?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani!

Nie ma powodów do niepokoju. Proszę kierować się doświadczeniem lekarza ginekologa. Poziom IgG zawsze świadczy o przebytym zakażeniu, a w związku z tym zapewnia odporność na zachorowanie. Spadający zaś poziom IgM nie jest wykładnikiem świeżego zakażenia. Proszę się nie niepokoić i udać do lekarza ginekologa lub specjalisty z dziedzinie chorób zakaźnych, który zajmuje się prowadzeniem ciąż zagrożonych toksoplazmozą.