Co oznacza, jeśli ciążą wygląda na starszą?

Witam. Jestem w 29 tygodniu ciąży. Wczoraj miałam wizytę u ginekologa, okazało się, że brzuszek wygląda na 31 tyg. Co to oznacza? Czy mam powód do zmartwień? Dodam że jest to druga ciąża, ja jestem bardzo drobna, a synuś jak się urodził ważył 3650g. Poród siłami natury, nie ukrywam, ale było bardzo ciężko. Czy to może znaczyć że drugi synuś będzie jeszcze większy? Chciałabym, aby poród również odbył się siłami natury. Pozdrawiam.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Raczej ocena ciąży ze względu na wielkość brzucha jest bardzo subiektywna, i nie stosuje się tego. Nie musi to też oznaczać, że dziecko będzie duże. W razie jakichkolwiek wątpliwości zawsze może się Pani skontaktować ze swoim lekarzem prowadzącym.