Co oznacza kłucie pod żebrem u 20-latki?

Od jakiegos czasu kłuje mnie cos pod lewym żebrem(tak bardziej na dole). Wszystkie wyniki mam dobre. Od jakis dwóch tygodni mam również biegunki z zaparciami. Stwierdzono u mnie jakieś dwa miesiące temu nerwice. Czy to mogą byc bóle merwicowe? Jakie badania powinnam jeszcze wykonać?

Witam serdecznie.

Jeśli Pani codzienność przepełniona jest stresem lub zamartwianiem się, to objawy, o których Pani pisze, mogą świadczyć o tym, że są to bóle nerwicowe. Zwykle ciało daje znać, gdy odczuwa za dużo stresu, w Pani przypadku to biegunki, zaparcia i ból pod żebrami. Inne przejawy stresu to: bóle głowy, żołądka, kręgosłupa, kłucie lub kołatanie serca, zawroty głowy, problemy z oddychaniem i uczucie duszności. sztywność i obolałość mięśni, problemy z koncentracją, zaburzenia układu pokarmowego. Podłoże nerwicowe mogą mieć też różnego rodzaju alergie, trądzik, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry.
Z tego wynika, że wiele objawów z ciała może być powiązane ze stresującymi wydarzeniami, ale to Pani najlepiej wie co się aktualnie dzieje w Pani życiu.
Jeśli badania wykluczają jakąkolwiek chorobę somatyczną, sugeruję skorzystać z konsultacji z psychologiem. Nawet jednorazowe spotkanie z psychologiem, psychoterapeutą może pomóc Pani uporządkować różne sprawy lub spowodować, że spojrzy Pani inaczej na swoją dotychczasową sytuacje.

Wszystkiego dobrego!