Kłucie w boku tułowia

Witam!

Mam taki problem. Jestem osobą bardzo nerwową. Od 8 lat kłuje mnie prawa strona. Byłam uczulona, że to wyrostek. Porobiłam wszystkie badania, jakie tylko możliwe. Badanie moczu, wszystko OK, krwi wszystko OK, OB mam 4, leukocyty 7,3, CRP 0,22. Rozmaz krwi cały OK. Płytki krwi 301. Robiłam USG 20 lipca, to wyszło mi wszystko OK, tylko na woreczku żółciowym polipy 4, ale prawidłowej wielkości. Nastraszyłam się, chodziłam co jakiś czas do lekarza na USG, potem mi to wchłonęło się. Uspokoiłam się i poszłam na USG 15 sierpnia, znów mi wyszukali śledziona wielkości prawidłowej. W jej biegunie górnym uwidoczniono obszar hyperechogenny o śr. 6 mm. Bardzo się tym wystraszyłam. A to że mnie kłuje tak pod żebrem i myślę o tym i latam po tych lekarzach, boję się, że to operacją się skończy.

Badania robię co 3 miesiące prywatnie. A od tygodnia mnie kłuje bardzo pod żebrem lewym i niekiedy aż na dole z lewej strony. Co to może być? Mi wydaje się, że śledziona się powiększyła, a może coś z trzustką a może nerwy, bo dodam że jak miałam polipy to tylko mnie prawa strona bolała - polipy zeszły. A narodziło się na lewej stronie. Kłuje mnie lewa. Proszę o odpowiedź. Dziękuję.

Skoro wszystkie badania wychodzą obecnie w normie to nie ma powodu do niepokoju. Ognisko hiperechogeniczne w górnym biegunie śledziony o średnicy 6 mm raczej nie budzi żadnego niepokoju. Być może to tylko w ten sposób przebudowana tkanka śledziony bez klinicznej patologii (taka odmiana anatomiczna). Aby dokładnie ocenić strukturę anatomiczną śledziony należałoby wykonać TK jamy brzusznej z kontrastem. O tym jednak musi zadecydować lekarz prowadzący (czy rzeczywiście jest tego potrzeba). Trzeba wiedzieć, że taka zmiana nie daje żadnych dolegliwości. Myślę, że nie ma Pani powodu do niepokoju. Cały problem w Pani przypadku jest raczej związany z nerwicą hipochondryczną. Dlatego jeszcze dobrze by było w tej sprawie udać się na konsultację do psychologa lub psychiatry skoro nie ma podłoża organicznego Pani dolegliwości.