Co oznacza krwawienie w trakcie brania antykoncepcji?

Witam:-) Rozpoczęłam drugie opakowanie anty bez przerwy pomiędzy nimi i przy drugim opakowaniu w 14 dniu pojawiło się krwawienie. Co to oznacza?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

To może oznaczać, że Pani organizm wolałby dostać przerwę pomiędzy opakowaniami na krwawienie. Krwawienia podczas przyjmowania tabletek, poza 7-dniową przerwą, to częsty objaw przy ciągłym schemacie antykoncepcji hormonalnej czyli przy przyjmowaniu kolejnych opakowań bez robienia przerw).

Pozdrawiam serdecznie!