Co oznacza lewoboczna wypuklina krążka m/k C4/5 z delikatnym uciśnięciem worka oponowego od strony lewej?

Witam. Prosze o interpretacje wyniku z rezonansu kregoslupa szyjnego. Bol jest przewklekly, czasami juz nie do wytrzymania. Ratuje sie lekami p/bolowymi oraz p/zapalnymi, ale nie ma znaczacej ulgi w bolu. Wyrownanie lordozy kregoslupa szyjnego. Lewoboczna wypuklina krazka m/k C4/5 z delikatnym ucisnieciem worka oponowego od strony lewej. Centralna wypuklina krazka m/k C6/7 typu bulging disc z delikatnym uscisnieciem worka oponowego. Poza tym kregoslup szyjny i szyjny odcinek rdzenia kregowego w badaniu MR nie wykazuja zmian. Czy operacja jest wskazana przy takich dolegliwosciach ?

Opisano zmiany zwyrodnieniowe, raczej nie wymagają one jeszcze zabiegu, jednak jeżeli leczenie zachowawcze nie przynosi efektu - wskazana i konieczna jest konsultacja z neurochirurgiem, który może zdecydować o wykonaniu zabiegu.